Wicelider bezradny w starciu z KPS Płock

W meczu 4. kolejki IV ligi mazowieckiej siatkarze KPS Płock pokonali na wyjeździe MUKS Tie-Break Piastów 3:1 i zapisali na swoim koncie trzecie zwycięstwo z rzędu.

Dla płocczan miał to być mecz, który pokaże na co w bieżących rozgrywkach stać KPS. Zespół z Piastowa dotychczas wygrał wszystkie swoje starcia na czwartoligowych parkietach i był to najsilniejszy rywal z jakim przyszło mierzyć się naszej drużynie.

Już w pierwszym secie płocczanie pokazali, że nie przestraszyli się wicelidera i pewnie wygrali do 19. W drugiej partii podrażnieni gospodarze udowodnili, że poprzednie wygrane nie wzięły się znikąd i wyrównali stan meczu. Dwa kolejny sety to niezwykle wyrównana walka z dwóch stron. Do końca nie było wiadomo, kto się sięgnie po zwycięstwo, jednak więcej zimnej krwi w decydujących fragmentach meczu zachowali płoccy siatkarze, którzy wywieźli z bardzo ciężkiego terenu komplet punktów. Mówi Damian Konopski, prezes KPS Płock:

Dzięki kolejnej wygranej płocczanie awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli, a w najbliższy weekend także na wyjeździe zmierzą się z Lenem Żyrardów.