Stefanović show! Nafciarze w Puławach zgodnie z planem

W meczu 14. kolejki PGNiG Superligi piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali na wyjeździe Azoty Puławy 24:20. Duży udział w zwycięstwie miał Ivan Stefanović, który skończył mecz z 55% skutecznością obron.

Trudne warunki w dzisiejszym meczu postawili gospodarze płockim szczypiornistom. Zwłaszcza przez pierwsze 20 minut, kiedy żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć od przeciwników na kilka trafień. Wszystko uległo zmianie, gdy Adama Morawskiego w płockiej bramce zastąpił Ivan Stefanović. Chorwat bronił jak natchniony i to dzięki jego dobrym interwencjom podopieczni Xaviego Sabate prowadzili do przerwy 13:9.

Po zmianie stron swój koncert kontynuował Stefanović, a po drugiej stronie boiska wtórował mu Walentin Koszowy. Nafciarze wciąż utrzymywali bezpieczną przewagę nad rywalami i pomimo dużego wsparcia ze strony bramki nie potrafili zakończyć wcześniej postawić kropki nad “i”. Na siedem minut przed końcową syreną za sprawą bramki Lovro Mihicia wyszliśmy na pięciobramkowe prowadzenie i wówczas dopiero stało się jasne, że zwycięstwo w dzisiejszym meczu nie jest zagrożone.

Azoty-Puławy – ORLEN Wisła Płock 20:24 (9:13)

Azoty: Bogdanov, Koshovy – Szyba 3, Łangowski 5, Kowalczyk, Moryń, Podsiadło 1, Przybylski, Seroka 2, Skwierawski, Jarosiewicz, Gumiński 4(4k), Dawydzik 3, Rogulski 2(2k), Grzelak, Kasprzak

Wisła: Morawski, Stevanović – Stenmalm, Matulić 4(2k), Ruiz 3, Góralski 1, Piechowski, Szita 1, Krajewski, Źabić 2, Mihić 6, Sulić 1, Czapliński, Mindegia 4, Mlakar 2