Stal Mielec bezradna w Orlen Arenie [ZDJĘCIA]

Na piątkę z plusem szczypiorniści Orlen Wisły Płock zaliczyli próbę generalną przed sobotnim spotkaniem w Lidze Mistrzów. Nafciarze w meczu 3. kolejki PGNiG Superligi rozgromili na własnym parkiecie Stal Mielec 38:22.

Goście byli równorzędnym przeciwnikiem dla naszego zespołu tylko przez pierwsze 10 minut spotkania. Po tym czasie płocczanie zacieśnili szyki obronne z czego wyprowadzali łatwe kontrataki, które zamieniali na kolejne trafienia. Do przerwy przewaga naszego zespołu wynosiła już osiem trafień, jednak obraz gry w drugich 30 minutach nie uległ zmianie. Mielczanie byli momentami bezradni, a Nafciarze powiększali swoją przewagę z minuty na minutę, która ostatecznie wyniosła szesnaście bramek. Mówi Marcin Miedziński – wychowanek Orlen Wisły Płock, a aktualnie zawodnik Stali Mielec:

Najskuteczniejszym zawodnikiem tego dnia w naszym zespole był Lovro Mihić, który zapisał na swoim koncie siedem trafień. Już w sobotę w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów podopieczni Xaviego Sabate zmierzą się na wyjeździe z Czechowskimi Niedźwiedziami.

ORLEN Wisła Płock – SPR Stal Mielec 38:22 (17:10)

Wisła: Morawski, Stevanović – Stenmalm 4, Matulić 5, Ruiz 5(4k), Góralski 3, Szita 3, Krajewski 1, Źabić 1, Mihić 7, Kowalski, Sulić 1, Czapliński 2, Mindegia 3(1k), Mlakar 3, Jankowski