SMS wyrwał zwycięstwo Jutrzence w ostatnich sekundach! [ZDJĘCIA]

W meczu 10. kolejki I ligi grupy A piłkarki ręczne Jutrzenki Płock przegrały z drugim zespołem SMS ZPRP Płock 24:25. Nie zawiedli się Ci kibice, którzy zasiedli w miniony weekend na trybunach hali Szkoły Podstawowej nr 16.

Piękne, nieszablonowe akcje połączone z dużą dawką emocji po raz kolejny pokazały, że płockie derby są wyjątkowe pod każdym względem. W 34 minucie meczu Jutrzenka za sprawą trafienia Pauliny Dąbrowskiej wyszła na sześciobramkowe prowadzenie i wydawało się, że podopieczne Marcina Krysiaka w pełni kontrolują już to spotkanie. Nic bardziej mylnego, bowiem szczypiornistki SMS-u nie zamierzały odpuszczać i walczyły do końca.

Na 11 minut przed końcową syreną zawodniczki prowadzone przez Marka Jagodzińskiego nie dość nie odrobiły wszystkie starty to wyszły na jednobramkowe prowadzenie. Na minutę przed końcem meczu na tablicy wyników widniał remis po 24. Jutrzenka miała wszystko, by skończyć to spotkanie po swojej myśli, jednak słaba skuteczność zaprzepaściła szansę na zwycięstwo. Wykorzystały to rywalki, a zwycięską bramkę z rzutu karnego na pięć sekund przed ostatnią syreną zdobyła Justyna Świerżewska. Mówi Marcin Krysiak, szkoleniowiec Jutrzenki Płock:

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w meczu były Adrianna Warda oraz Paulina Kopańska, które zdobyły po osiem bramek dla swoich zespołów.