Pierwszy tryumf Nafciarzy w okresie przygotowawczym

W minioną sobotę piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock rozegrali drugi sparing podczas letniego okresu przygotowawczego.

Tym razem przeciwnikiem podopiecznych Xaviego Sabate był brązowy medalista zeszłorocznych Mistrzostw Polski Gwardia Opole. Ekipa prowadzona przez byłego Nafciarza – Rafała Kuptela, nie zdołała wywieźć z Orlen Areny korzystnego rezultatu przegrywając 22:30. Mimo ośmiu bramkowej przewagi Gwardziści postawili po sobie dobre wrażenie. Jeszcze w 40 minucie na tablicy wyników widniał wynik 16:14 dla Nafciarzy, jednak z każdą kolejną minutą płocczanie powiększali swoją przewagę. Najwięcej bramek dla naszego zespołu zdobył słoweński rozgrywający Żiga Mlakar, który zapisał na swoim koncie siedem trafień.

Kolejny sparing płocczanie rozegrają w piątek z Energą Wybrzeżem Gdańsk, a dzień później zmierzą się z Azotami Puławy. Oba spotkania zostaną rozegrane w Orlen Arenie i najprawdopodobniej będą zamknięte dla publiczności.