Lech za mocny. Nafciarze przegrywają przy Łukasiewicza

W meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Wisły Płock przegrali na własnym stadionie z Lechem Poznań 0:2.

Przed rozpoczęciem spotkania kibice przy Łukasiewicza byli świadkami historycznego momentu. Przy świetle jupiterów władze miasta oraz przedstawiciele firmy MIRBUD ze Skierniewic podpisali umowę na modernizację stadionu im. Kazimierza Górskiego!

Już po chwili mogliśmy przeżywać stricte sportowe emocje, jednak w pierwszej części było ich jak na lekarstwo. Od pierwszego gwizdka stroną przeważającą był zespół z Poznania. Podopieczni Dariusza Żurawia starali się wysokim pressingiem utrudnić rozgrywanie piłki Nafciarzom co przyniosło efekt w 33 minucie rywalizacji. Źle piłkę spod swojego pola karnego wybijał Damian Rasak. Wykorzystał to Amaral, który dograł w pole karne do Tymoteusza Puchacza, a ten z pierwszej piłki huknął nie do obrony pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Thomasa Dahne.

Więcej czasami działo się na trybunach niż na murawie. Najpierw fani Nafciarzy zaprezentowali widowiskową oprawę uświetnioną racami. Dłużni nie pozostali kibice Kolejorza przez których mecz został przerwany na kilka minut z powodu zbyt dużego zadymienia boiska.

W drugiej odsłonie spotkania niewiele zmieniło się w poczynaniach podopiecznych Radosława Sobolewskiego. W destrukcji dobrze wyglądał Lech, a płocczanie nie byli w stanie wykreować sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Skoro nie można było przedostać się w pole karne Lecha, to płocki zespół coraz śmielej próbował strzelać z dystansu. W 83 minucie z kilkunastu metrów huknął Dominik Furman, jednak świetnie na linii bramkowej zachował się Mickey van der Hart wybijając futbolówkę na rzut rożny.

W doliczonym czasie gry niemalże z najbliższej odległości zwycięstwo gości przypieczętował Christian Gytkajer, który wykorzystał dobre podanie od Pedro Tiby.

Wisła Płock – Lech Poznań 0:2 (0:1)

1:0 – Tymoteusz Puchacz 33′

2:0 – Christian Gytkjaer 90′

Wisła: 30. Thomas Dähne – 20. Cezary Stefańczyk, 3. Michał Marcjanik, 18. Alan Uryga, 2. Damian Michalski – 6. Damian Rasak, 8. Dominik Furman – 10. Giorgi Merebashvili, 9. Mateusz Szwoch (63′, 11. Grzegorz Kuświk), 7. Piotr Tomasik (73′, 44. Suad Sahiti) – 21. Ricardinho (82′, 88. Olaf Nowak).

Lech: 1. Mickey van der Hart – 37. Ľubomír Šatka, 13. Tomasz Dejewski, 4. Thomas Rogne, 22. Volodymyr Kostevych – 6. Karlo Muhar, 25. Pedro Tiba – 24. João Amaral (89′, 15. Jakub Moder), 10. Darko Jevtić (84′, 36. Filip Marchwiński), 27. Tymoteusz Puchacz (77′, 38. Jakub Kamiński) – 9. Christian Gytkjaer.