KPS pokazał charakter. Od 0:2 do 3:2!

Siódme zwycięstwo w bieżącym sezonie na czwartoligowych parkietach zapisali na swoim koncie siatkarze KPS-u Płock. Zespół Damiana Konopskiego pokonał na wyjeździe Siatkarza Ząbki 3:2.

Po raz kolejny gra naszego zespołu przypominała największy w Polsce rollercoaster. Płocczanie dobrze weszli w to spotkanie wypracowując sobie kilka punktów przewagi. Coś nagle się zacięło w poczynaniach płockich siatkarzy, co skrzętnie wykorzystali gospodarze wygrywając pierwszą partię 25:18.

Podobny przebieg miał też drugi set, jednak tu rywale zachowali więcej zimnej krwi w końcowych fragmentach pojedynku zwyciężając na przewagi.

Sfrustrowani płocczanie w kolejnych setach rzucili wszystkie swoje siły na przeciwników. Trzecia i czwarta partia wygrana odpowiednio do 21 i 18 pozwoliła KPS-owi wrócić do gry i wszystko miało się rozstrzygnąć w tie-breaku. Płoccy siatkarze kontynuowali swój koncert na parkiecie gładko zwyciężając 15:8. Mówi Damian Konopski, prezes KPS Płock:

Płocczanie z 20 oczkami zajmują szóstą lokatę w ligowej tabeli.