POLSKALIVE!
Paź 16, 2019
Grad bramek w meczu Królewskich Płock

W meczu 8. kolejki III ligi mazowieckiej piłkarki Królewskich Płock zmierzyły się na wyjeździe ze Żbikiem Nasielsk.

Podopieczne Adriana Piankowskiego nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń wygrywając aż 8:0. Faworytem tego spotkania były pomarańczowe, co potwierdzały już na boisku w pierwszych minutach. Płocczanki dominowały w każdym elemencie gry do przerwy prowadząc 3:0. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i Królewscy zapisali na swoim koncie szósty komplet punktów w bieżących rozgrywkach. Mówi Adrian Piankowski, szkoleniowiec płockiego zespołu:

Bramki tego dnia dla naszego zespołu strzelały Aleksandra Synowiec, Daria Kusa, Oliwia Gołębiewska oraz Maja Zielińska. Kolejnym przeciwnikiem Królewskich będzie Vulcan Otwock.

Po trzy punkty do Kalisza

Po niedzielnej batalii na europejskich parkietach do ligowej rzeczywistości powracają piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock. Nafciarze w meczu 8. kolejki PGNiG Superligi zmierzą się na wyjeździe z Energą MKS Kalisz.

Gospodarze po dobrym początku sezonu zaliczyli spadek formy. Cztery porażki z rzędu nie napawały kibiców Gwardii optymizmem, jednak przełamanie nadeszło w minionej kolejce. Kaliszanie pokonali na swoim parkiecie SPR Tarnów 33:28 i zapisali na swoim koncie trzecią wygraną w bieżącym sezonie. Faworytem dzisiejszego starcia są jednak płocczanie i każdy inny wynik jak wygrana naszego zespołu będzie olbrzymią sensacją. Nafciarze po siedmiu seriach gier mają na koncie 21 punktów i są samodzielnym liderem w tabeli PGNiG Superligi. Spotkanie w Kaliszu rozpocznie się punktualnie o godzinie 18:30.

Paź 15, 2019
Trzecie zwycięstwo z rzędu Jutrzenki Płock!

Po trzecie zwycięstwo z rzędu sięgnęły piłkarki ręczne Jutrzenki Płock. Podopieczne Marcina Krysiaka w meczu 4. kolejki I ligi grupy A pokonały na wyjeździe AZS AWF Warszawa 34:31.

Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami spotkanie było bardzo zacięte. Przez większość rywalizacji żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi bramkowej, a gra toczyła się bramka za bramkę. Dopiero w 40 minucie spotkania płocczanki wypracowały sobie trzybramkową przewagę, której nie oddały do końcowej syreny. Mówi Marcin Krysiak, szkoleniowiec Jutrzenki Płock:

Świetnie w tym meczu radziła sobie Adrianna Warda. Płocka rozgrywająca zapisała na swoim koncie aż dziewięć trafień, co czyni ją najskuteczniejszą zawodniczką w całym spotkaniu.

Koniec sezonu dla płockich Mustangów

To był najważniejszy mecz w sezonie dla zawodników Mustangs Płock, jednak zakończony bez happy-endu.

W meczu półfinałowym Ligi Rozwojowej Futbolu Amerykańskiego płocczanie przegrali na wyjeździe z zespołem z Bielawy 8:28 i zakończyli rozgrywki w tym sezonie. Płocczanie popełniali mnóstwo prostych i niewymuszonych błędów co skrzętnie wykorzystywali gracze miejscowych. Dodatkowo problemy zdrowotne dotknęły podstawowego rozgrywającego naszej drużyny, a więcej o meczu mówi Paweł Kęsy, szkoleniowiec Mustangs Płock:

Przeciwnikiem pogromców Mustangów w wielkim finale Ligi Rozwojowej Futbolu Amerykańskiego będzie Warsaw Mets.

Skra Drobin za mocna dla Stoczniowca

W meczu 9. kolejki ligi okręgowej piłkarze Stoczniowca Płock zmierzyli się na wyjeździe ze Skrą Drobin.

Niestety, podopieczni Damiana Kijka nie byli w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym rywalom i ostatecznie przegrali 0:3. Gospodarze, którzy tego dnia nastawili się na grę z kontrataku byli bezlitośni dla płockiego zespołu. Piłkarze Stoczniowca mimo kilku dobrych okazji do zdobycia gola nie znaleźli drogi do bramki przeciwników, którzy zasłużenie zainkasowali komplet punktów. Mówi Damian Kijek, szkoleniowiec płockiej Stoczni:

Trudne zadanie czeka naszych piłkarzy także w następnej kolejce. Płocczanie podejmą na własnym boisku aktualnego lidera ligi okręgowej Orła Goleszyn.

Paź 14, 2019
MODULAR na koszulach ORLEN Wisły Płock

Firma Modular System Sp. z o.o. została nowym sponsorem SPR Wisły Płock. Logo spółki pojawi się na koszulkach Nafciarzy już w najbliższym meczu w Lidze Mistrzów.

– Rozmowy z Adamem Wiśniewskim trwały długo, ale impulsem do decyzji było zwycięstwo w klasyku PGNiG Superligi i znakomita gra drużyny – mówi Mariusz Brudnicki, wiceprezes Modular System Sp. z o.o. – Zespół pokazał charakter i wysoki poziom sportowy, potwierdzając tym samym potencjał, który w nim tkwi. Gratulacje dla Zawodników, Trenerów i wszystkich którzy przez ostatnie lata zaangażowani byli w walkę o przywrócenie Wiśle zdolności do pokonania odwiecznego rywala. Wierzę, że dalsza część sezonu będzie emocjonująca, jak ostatni mecz, a ciężka, codzienna praca Klubu nagrodzona wspaniale smakującym szampanem w maju przyszłego roku.

– Dziękuję Zarządowi Modular System Sp. z o.o., że zdecydował się na ten krok i wsparcie nas w realizacji naszych celów – mówi Robert Czwartek, prezes SPR Wisły Płock. – Chcemy się rozwijać, chcemy stawać się lepsi, chcemy walczyć o najwyższe cele i dawać naszym kibicom tyle radości, co we wspomnianym meczu. Poziom sportowy, kibice, sponsorzy – to wszystko są naczynia połączone. Kiedy jednego elementu brakuje, o rozwój jest znacznie trudniej. Dzisiaj wszyscy możemy mieć wielką satysfakcję.

Firma Modular System zajmuje się produkcją i sprzedażą kontenerów budowlanych i wojskowych oraz domów modułowych.

Paź 13, 2019
Wicemistrzowie Danii lepsi w starciu z Wisłą

W meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock rywalizowali na wyjeździe z duńskim GOG. Niestety, płocczanie nie podtrzymali serii dwóch zwycięstw na europejskich parkietach i przegrali 27:28.

Nafciarze ponownie źle weszli w to spotkanie, co wykorzystali goście wychodząc na trzybramkowe prowadzenie. Podopieczni Xaviego Sabate szybko odrobili starty i kwadrans później to oni byli o jedno trafienie lepsi. Wydawać by się miało, że Nafciarze zaczną kontrolować to spotkanie, jednak Duńczycy nie zamierzali sprzedać łatwo skóry. Bardzo słabo płocki zespół zaprezentował się w defensywie, gdzie nie radził sobie z szybko grającymi gospodarzami. Płocczanie mieli piłkę na remis, jednak w ostatniej akcji spotkania niemalże z czystej pozycji przestrzelił Konstantin Igropulo i to wicemistrzowie Danii cieszyli się z kolejnych dwóch punktów.

GOG Handbol – ORLEN Wisła Płock 28:27 (16:14)

GOG: Hallgrimsson, Andreasen – Arnarsson 3, Nilsen 4 Pujol 5, Moller 5, Laerke 2, Bergendahl, Gidsel, Rikhardsson, Konborg, Pytlick, Tilsted, Jakobsen 7(3k), Andersen 2, Clausen

ORLEN Wisła: Morawski, Stevanović – Stenmalm 2, Matulić 4, Ruiz 3, Piechowski, Susnja, Szita 1, Krajewski, Źabić, Mihić 5, Igropulo 5(1k), Sulić 3, Mindegia 1, Mlakar 2

Nafciarze lepsi od ŁKS-u w sparingu

W meczu towarzyskim rozgrywanym w czasie październikowej przerwy reprezentacyjnej Wisła Płock tak samo jak w lidze okazała się lepsza od ŁKS-u Łódź. Tym razem Nafciarze wygrali 2:0 (0:0), a na listę strzelców wpisali się Oskar Zawada i Artur Bogusz, który zanotował samobójcze trafienie.

Początek sobotniego spotkania kontrolnego należał do wyrównanych. Pierwszy strzał oddali co prawda goście, jednak uderzenie z dystansu Michała Trąbki było bardzo niecelne. W 9. minucie Trąbka po raz kolejny zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale tym razem jego próba okazała się zbyt lekka, aby zaskoczyć Jakuba Wrąbla. W 17. minucie po kontakcie z Jarosławem Fojutem w polu karnym przewrócił się Patryk Bryła, lecz sędzia nie dopatrzył się faulu na zawodniku ŁKS-u i gra była kontynuowana.

Przez 20. minut zdecydowanie brakowało podbramkowych sytuacji, lecz w następnej fazie pierwszej połowy mocniej do głosu doszli Nafciarze, którzy kilkukrotnie zagrozili Arkadiuszowi Malarzowi. Aktywny był szczególnie Mikołaj Kwietniewski, po którego szarży w 23. minucie Karola Angielskiego w ostatniej chwili uprzedził jeden z obrońców łodzian. Niewiele potem Angielski świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Oskara Zawadę, który szybko odegrał piłkę do Kwietniewskiego, a strzał naszego skrzydłowego z najwyższym trudem obronił Malarz. Szybkie rozegranie wolnego przez Kwietniewskiego w 36. minucie doprowadziło do tego, że Angielski próbował przelobować bramkarza, ale kopnął futbolówkę nad poprzeczką. Tuż przed przerwą bardzo dobrą interwencją popisał się natomiast Malarz, który zatrzymał Giorgiego Merebashviliego w starciu sam na sam!

Po wznowieniu gry znów znać dał o sobie Angielski, który po złym wyprowadzeniu piłki przez jednego z przeciwników stanął przed szansą pokonania Dawida Arndta, lecz golkiper przyjezdnych był górą w tym pojedynku. Przy następnym strzale Zawady rezerwowy bramkarz beniaminka PKO Ekstraklasy nie miał jednak żadnych szans! W 50. minucie Oskar wykorzystał dobre dośrodkowanie od Patryka Stępińskiego i mimo asysty dwóch rywali trafił od poprzeczki na 1:0! Nieco później Stępiński był blisko zanotowania drugiej asysty, lecz zamykający akcję Mereba nie zdołał oddać celnego strzału na bramkę Arndta. Również Cezary Stefańczyk dobrze przedarł się prawą stroną w 65. minucie, lecz dośrodkował zbyt mocno, żeby ktokolwiek mógł podwyższyć rezultat. Ostatecznie w 76. minucie do zmiany wyniku doprowadził… Artur Bogusz, który po płaskim podaniu Stępińskiego w kierunku Olafa Nowaka, zaliczył samobójcze trafienie i jak się okazało było to ostatnie trafienie w grze testowej drużyny Radosława Sobolewskiego z zespołem Kazimierza Moskala.

Wisła Płock – ŁKS Łódź 2:0 (0:0)

1:0 – Oskar Zawada 50′

2:0 – Artur Bogusz 76′ (samobój)

Wisła Płock: 22. Jakub Wrąbel – 95. Patryk Stępiński, 23. Jarosław Fojut (C), 3. Michał Marcjanik (62, 25. Jakub Rzeźniczak), 2. Damian Michalski  (62, 20. Cezary Stefańczyk) – 77. Maciej Spychała (62, 6. Damian Rasak) – 14. Mikołaj Kwietniewski (46, 44. Suad Sahiti), 21. Ricardinho, 16. Oskar Zawada, 10. Giorgi Merebashvili (62, 15. Aleksander Pawlak) – 19. Karol Angielski (57, 88. Olaf Nowak).

ŁKS Łódź (skład wyjściowy): 1. Arkadiusz Malarz – 4. Artur Bogusz, 29. Maksymilian Rozwandowicz (C), 5. Maciej Dampc, 3. Adrian Klimczak – 23. Bartłomiej Kalinkowski, 42. Dragoljub Srnić, 19. Michał Trąbka – 18. Piotr Pyrdoł, 7. Patryk Bryła, 6. Maciej Wolski.

Paź 11, 2019
Nafciarze zagrają towarzysko z ŁKS-em

Mimo przerwy reprezentacyjnej podopieczni Radosława Sobolewskiego rozpoczęli przygotowania do kolejnych starć. Najbliższy weekend minie pod znakiem gry kontrolnej.

Sztab szkoleniowy Nafciarzy zaplanował na najbliższą sobotę spotkanie towarzyskie, a przeciwnikiem naszego zespołu będzie ŁKS Łódź. Z zespołem prowadzonym przez Kazimierza Moskala mieliśmy okazję mierzyć się już w meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Wówczas po bramkach Grzegorza Kuświka i Merebashvilego górą byli płocczanie zwyciężając 2:1. Sparing będzie otwarty dla publiczności, a do dyspozycji będzie trybuna kryta. Początek meczu w sobotę, o godzinie 12:00