POLSKALIVE!
Wrz 17, 2019
Szczecinianie postawili się Nafciarzom

Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo zanotowali piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock. Tym razem płocczanie pokonali na wyjeździe Pogoń Szczecin 28:23.

Dość niespodziewanie gospodarze napsuli Nafciarzom sporo krwi, którzy na pierwsze trafienie w meczu musieli czekać do siódmej minuty. W naszej grze było bardzo dużo niedokładności co przełożyło się w sumie na dziesięć błędów technicznych w całym spotkaniu. Dobrze spisywali się także bramkarze Pogoni i obie ekipy na przerwę schodziły przy jednobramkowej przewadze płockich szczypiornistów.

Podopieczni Xaviego Sabate szósty bieg włączyli dopiero w 47 minucie rywalizacji. Wówczas płocczanie trafili do siatki rywali sześć razy z rzędu i wypracowali sobie bezpieczną przewagę, którą utrzymali do końcowej syreny. Najwięcej bramek dla naszego zespołu zdobył Jerko Matulić, który zapisał na swoim koncie pięć trafień.

Nafciarzy czeka teraz kilka dni odpoczynku, a już w sobotę w ramach meczu Ligi Mistrzów podejmiemy w Orlen Arenie szwajcarskie Kadetten Shaufhausen.

Sandra SPA Pogoń Szczecin – ORLEN Wisła Płock (12:13)

Sandra SPA: Terekhov, Gawrys – Wąsowski 1, Bosy 1, Telenga, Fedeńczak 2, Krysiak 1, Horiha 5, Wrzesiński, Zaremba 3, Biernacki, Krupa 5, Rybski 5(4k), Jedziniak, Matuszak

ORLEN Wisła: Morawski, Stevanović – Ruiz 3, Źabić 3, Matulić 5, Susnja, Mihić 3, Góralski, Piechowski, Czapliński, Mindegia 2(1k), Kowalski, Stenmalm 4, Krajewski 3, Mlakar 3, Szita 3

Nie ma mocnych na Królewskich. Kolejny pogrom

Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zapisały piłkarki Królewskich Płock. Pomarańczowe w meczu 4. kolejki III ligi mazowieckiej pokonały na wyjeździe DAF Płock aż 5:0.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando naszych zawodniczek, które w pełni kontrolowały wydarzenia na boisku. Tego dnia hat-trick padł łupem Aleksandry Synowiec, a po jedynym trafieniu dołożyły Karolina Ejman oraz Aleksandra Kujawska. Mówi Adrian Piankowski, szkoleniowiec Królewskich:

Po czterech seriach gier płocczanki z kompletem punktów są liderem III ligi mazowieckiej. Kolejnym przeciwnikiem pomarańczowych będzie Zły Warszawa.

Szczecin kolejnym przystankiem szczypiornistów Orlen Wisły

Już dzisiaj kolejne spotkanie rozegrają piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock. Tym razem podopieczni Xaviego Sabate powalczą na ligowych parkietach i zmierzą się w Szczecinie z miejscową Pogonią.

Dla Nafciarzy będzie to kolejne spotkanie z wrześniowego maratonu, którzy prosto z rosyjskiego Czechowa udali się do stolicy województwa zachodniopomorskiego. Mimo napiętego grafiku zdecydowanym faworytem tego starcia jest płocki zespół, który jest aktualnie liderem PGNiG Superligi. Szczecinianie zapunktowali dopiero w minionej kolejce w której dość niespodziewanie pokonali na wyjeździe Energę MKS Kalisz 29:26. Najgroźniejszym zawodnikiem gospodarzy wydaje się być Dmitro Horiha. Ukraiński rozgrywający w dotychczasowych spotkaniach był najjaśniejszą postacią swojej drużyny dla której w trzech meczach zdobył 16 bramek. W naszym zespole jak dotąd najskuteczniejszym zawodnikiem jest Lovro Mihić, który w bieżącym sezonie zapisał na swoim koncie 16 trafień. Pierwszy gwizdek w Szczecinie o godzinie 18:30.

Wrz 16, 2019
Piłkarze Stoczniowca pokazali charakter

W meczu 5. kolejki ligi okręgowej podopieczni Damiana Kijka pokonali na własnym boisku Błękitnych Gąbin 2:0.

Mimo tego, że przez niemal całą drugą połowę meczu płoccy zawodnicy musieli radzić sobie w dziesiątkę, zdołali strzelić dwie bramki odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu w bieżącym sezonie. Wynik spotkania strzałem świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Patryk Gałamaga, a na dwie minuty przez zakończeniem regulaminowego czasu gry wynik meczu ustalił Radosław Żuchiński. Mówi Damian Kijek, szkoleniowiec płockiego zespołu:

Piłkarze Stoczniowca z 12 punktami są liderem ligi okręgowej. Kolejnym rywalem naszego zespołu będzie spadkowicz z IV ligi – Mazur Gostynin.

Jutrzenka bez szans w starciu z Kościerzyną [FOTO]

Nie tak wyobrażały sobie inaugurację sezonu 2019/2020 piłkarki ręczne Jutrzenki Płock. Nasze szczypiornistki w 1. kolejce I ligi grupy A przegrały na własnym parkiecie z KS Kościerzyna 23:42.

Faworytem tego starcia był oczywiście spadkowicz z Superligi, jednak rozmiary porażki mogą trochę dziwić. Zwłaszcza że na własnym parkiecie Jutrzenka nigdy łatwo skóry nie sprzedaje. Przyjezdne od początku do końca kontrolowały wydarzenia na boisku i z każdą minutą powiększały różnicę bramkowa. Przewaga fizyczna oraz doświadczenie były kluczowe w tym spotkaniu, o czym mówi Marcin Krysiak, szkoleniowiec Jutrzenki Płock:

Najwięcej bramek tego dnia w naszym zespole zapisała na swoim koncie Marta Wojciechowska, która sześciokrotnie umieszczała piłkę w siatce rywalek. W przyszły weekend płocczanki zmierzą się na wyjeździe z ChKS Łódź.

Katastrofa w Lubinie

Piłkarze nożni Wisły Płock katastrofalnie zaprezentowali się w Lubinie ulegając miejscowemu Zagłębiu aż 0:5. Nikt na pewno nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, zwłaszcza po dwóch ostatnich tryumfach podopiecznych Radosława Sobolewskiego.

Nafciarze w Lubinie zaprezentowali się katastrofalnie i śmiało można powiedzieć, że był to najsłabszy w tym sezonie występ płockich piłkarzy. Gospodarze stłamsili nasz zespół w każdym aspekcie gry. W 30 minut miedziowi rozstrzygnęli losy tego spotkania, trafiając do bramki Thomasa Dahne trzykrotnie. Nawet najwięksi optymiści nie wierzyli, że Nafciarze mogą wrócić jeszcze do gry, zwłaszcza po tym co zaprezentowali w pierwszej odsłonie tego spotkania. Niestety nie jest to dobry prognostyk przed środowym starciem z Legią Warszawa, jednak lepszej okazji do rehabilitacji być nie może.

Zagłębie Lubin – Wisła Płock 5:0 (3:0)

1:0 – Saša Živec 14′

2:0 – Alan Czerwiński 29′

3:0 – Damjan Bohar 44′

4:0 – Bartosz Slisz 90′

5:0 – Dawid Pakulski 90′

Zagłębie: 12. Konrad Forenc – 44. Alan Czerwiński, 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić – 24. Jakub Tosik, 99. Bartosz Slisz – 7. Saša Živec (83′, 23. Kamil Mazek), 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar (89′, 13. Dawid Pakulski) – 17. Patryk Szysz.

Wisła: 30. Thomas Dähne – 20. Cezary Stefańczyk, 18. Alan Uryga, 23. Jarosław Fojut (46′, 25. Jakub Rzeźniczak), 7. Piotr Tomasik (66′, 44. Suad Sahiti) – 28. Maciej Ambrosiewicz (66′, 2. Damian Michalski), 8. Dominik Furman – 21. Ricardinho, 9. Mateusz Szwoch, 10. Giorgi Merebashvili – 11. Grzegorz Kuświk.

Falstart płockich szczypiornistów na europejskich parkietach

W meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock przegrali na wyjeździe z Czechowskimi Niedźwiedziami 23:25.

Obie ekipy od samego początku meczu miały problemy ze skutecznością w ataku, przez co pierwsza część spotkania zakończyła się niskim wynikiem 9:7. Tuż po przerwie Nafciarze wrzucili wyższy bieg, jednak na drodze podopiecznych Xaviego Sabate często stawał bramkarz Niedźwiedzi. Kiedy wydawać by się miało, że płocczanie wracają na właściwe tory i dwa punkty pojadą do Płocka coś zacięło się w poczynaniach niebiesko-biało-niebieskich i gospodarze wyszli na czterobramkowe prowadzenie. Niestety mocno tego dnia szwankowała skuteczność przez co ostatecznie dwa punkty zostały w Rosji.

Już we wtorek szczypiorniści Orlen Wisły Płock w ramach meczu PGNiG Superligi zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Szczecin, a w najbliższą sobotę podejmiemy we własnej hali szwajcarskie Kadetten Schaffhausen.

Wrz 13, 2019
Nafciarze rozpoczynają walkę w Lidze Mistrzów!

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock wracają na europejskie parkiety. W pierwszej kolejce grupy D Ligi Mistrzów płocczanie zmierzą się na wyjeździe z Czechowskimi Nedźwiedziami.

W zespole z Czechowa na próżno szukać obcokrajowców. Cała drużyna składa się z Rosjan, którzy znani są ze swojej nieustępliwości. Rosyjski zespół jest stosunkowo młody, a co za tym idzie mniej doświadczony. Średnia wieku to niespełna 24 lata i tu Nafciarze mogą szukać także swoich szans na zwycięstwo. Płocczanie przed sezonem wymienili niemalże wszystkich zawodników na rozegraniu. Ci nowi mają dać nową jakość w ofensywie, a także przyśpieszyć grę płockiej drużyny. Mówi Adam Wiśniewski, Dyrektor Sportowy SPR Wisły Płock:

W Czechowie na parkiecie nie zobaczymy na pewno Konstantina Igropulo, Michała Daszka oraz Ondreja Zdrahali, którzy od dłuższego czasu przechodzą rehabilitację po przebytych kontuzjach. Początek sportowych emocji w sobotę, od godziny 15:00.

Do Lubina po trzecie zwycięstwo z rzędu

Po przerwie na reprezentację wraca PKO Ekstraklasa. Już dzisiaj piłkarze Wisły Płock w meczu 8. kolejki zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Miedziowi zaliczyli nienajlepszy start sezonu. W siedmiu dotychczasowych meczach wygrali tylko raz i mają na swoim koncie pięć punktów, co pozwala zajmować im trzynastą pozycję w ligowej tabeli. Posadę trenera zapłacił za to Holender Ben van Dael, którego na stanowisku zastąpi najprawdopodobniej Słowak Martin Szevela. Podobnie sytuacja wyglądała w szatni Nafciarzy. Ci jednak po ostatnich dwóch zwycięstwach nad Pogonią oraz ŁKS-em odbili się od dna i awansowali na jedenaste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Powoli widać efekty pracy z trenerem Radosławem Sobolewskim, o czym mówi Dominik Furman, kapitan płockiej Wisły:

Arbitrem głównym tego spotkania będzie Pan Zbigniew Dobrynin z Łodzi. Początek meczu o godzinie 18:00.