Rafał Majka utrzymał tytuł wicelidera wyścigu Dookoła Kalifornii

Łotysz Toms Skujinsz (Trek-Segafredo) wygrał trzeci etap wyścigu kolarskiego Dookoła Kalifornii. Liderem pozostał Kolumbijczyk Egan Bernal (Sky), a drugi jest Rafał Majka (Bora-hansgrohe).

Wtorkowy odcinek liczył 197 kilometrów, miał kilka podjazdów, a meta usytuowana została na torze wyścigowym w Monterey. Skujinsz wyprzedził o trzy sekundy Amerykanina Seana Bennetta (Hagens Berman) i o osiem Australijczyka Caleba Ewana (Mitchelton-Scott). Czwarty finiszował trzykrotny mistrz świata Słowak Peter Sagan (Bora-hansgrohe), a za nim uplasował się Bernal.

W tej grupce przyjechał też Majka, sklasyfikowany na 22. miejscu. Dużo więcej stracili pozostali Polacy: Paweł Poljański 3.03 min (64. lokata), Łukasz Wiśniowski 6.31 (75.), a Maciej Bodnar 11.01 (105.).

W klasyfikacji generalnej Bernal ma 25 s przewagi nad Majką i 31 nad Brytyjczykiem Adamem Yatesem (Mitchelton-Scott).

W ubiegłorocznej edycji Polak wygrał jeden z etapów, zaś w “generalce” był drugi, ustępując o 35 sekund George’owi Bennettowi. Nowozelandczyk z ekipy LottoNL-Jumbo nie obroni tytułu, ściga się obecnie w Giro d’Italia.